روش های خرید

1ورود یا ساخت نام کاربری جدید.
2مرور سفارشات.
3پرداخت و حمل و نقل رایگان.

در صورت وجود هر گونه مشل لطفا به پشتیبانی اطلاع دهید! باسپاس از همکاری شما!

ساعت نمایشگاه

دوشنبه - ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر
یکشنبه - ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر
شماره تماس شرکت: 88945657 - 021

ایجاد نام کاربری

*

*

*

*

*

*

بازیابی کلمه عبور!

*

اصطلاحات تخصصی در طراحی سایت

طراحی وبسایت به زبان ساده  این پست که در ادامه به بررسی آن می پردازیم، اصطلاحات تخصصی در طراحی می باشد. ممکن است شما با مراجعه به یک شرکت طراحی وب سایت با اصطلاحاتی مواجه شوید که همان اصطلاحات تخصصی در طراحی وب سایت می باشند.
در ادامه ما این اصطلاحات تخصصی در طراحی وب سایت را به زبان ساده تری برای شما بیان کرده ایم که

پیشنهاد می کنیم در ادامه آن را مطالعه فرمایید.
در ادامه که مطالعه خواهید کرد، اصطلاحات تخصصی در طراحی سایت را به شما معرفی خواهیم کرد :

 

1. Ms SQL Server چیست؟

یک نرم‌افزار سیستم مدیریت پایگاه های داده است که توسط شرکت مایکروسافت توسعه داده می‌شود MySQL.2 چیست ؟

یک سیستم مدیریت پایگاه داده متن باز است که توسط شرکت اوراکل توسعه، توزیع، و پشتیبانی می‌شود.

3. Oracle چیست؟
 این نرم افزار هم که توسط شرکت اوراکل توسعه، توزیع، و پشتیبانی می‌شود، یک سیستم مدیریت پایگاه داده متن باز است که در مقایسه با MySQL دارای امکانات و قدرت بیشتری می باشد و غالبا در پایگاه های داده ای با حجم رکورد بسیار زیاد از آن استفاده می شود.

۴. سکوی میزبانی یعنی چه؟
 کامپیوتر سروری است که فایل های وبسایت در آن قرار داده می شود و بنا به پنل مدیریتی که در اختیار کاربر قرار داده می شود امکانات مدیریتی وبسایت را فراهم می کند.

5. هاست لینوکس چیست؟
منظور هاستی است که روی سرور آن سیستم عامل لینوکس نصب شده باشد. هاست لینوکس بیشتر برای استفاده از زبان php و همچنین بانک اطلاعتی MySql می باشد.

6. هاست ویندوز چیست؟
از موارد دیگر اصطلاحات تخصصی در طراحی سایت هاست ویندوز است، منظور هاستی است که روی سرور آن سیستم عامل ویندوز نصب شده باشد. هاست ویندوز بیشتر برای استفاده از زبان ASP.net  و ASP و همچنین بانک اطلاعتی MySql می باشد.

7.هاست اختصاصی و اشتراکی چیست ؟

معمولاً شرکت‌های ارائه دهنده خدمات میزبانی یک سرور تهیه می‌کنند و توسط کنترل‌پنل‌ها امکانات و فضای آن را بین مشتریان خود تقسیم بندی می‌کنند، که به این خدمات میزبانی اشتراکی می گویند. در مقابل خدمات میزبانی اختصاصی تنها برای یک وبسایت در نظر گرفته می شود.

8. طراحی استاتیک یعنی چه؟
منظور اجرای طرح گرافیک وب و رابط کاربری وبسایت با استفاده از کدنویسی HTML و CSS و کدهای سمت کاربر (Client Side) می باشد.

9. سی ام اس یا CMS مخفف چیست و یعنی چه؟
مخفف Content Management System است. سیستم مدیریت محتوا یک پنل کاربری با امکانات مدیریتی همچون درج و ویرایش محتوای وبسایت است که برای بروزرسانی وبسایت از آن استفاده می شود

10. سیستم های مدیریت محتوای آماده چه فرقی با CMS اختصاصی دارند؟
یکی دیگر از این اصطلاحات تخصصی در طراحی سایت سیستم های مدیریت محتوا می باشد، منظور سیستمهای مدیریت محتوایی است که ممکن است به صورت  Open Source یا غیر آن به صورت عمومی منتشر شده باشند و تنها با نصب آنها می توان از قابلیتهای آماده آن استفاده نمود.

11. سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی چیست؟
پنل مدیریتی است که توسط طراح و برنامه نویس وبسایت مورد نظر بطور اختصاصی طراحی می شود. بنابراین قابلیت توسعه بیشتری نسبت به نمونه های آماده دارد.

12. HTML یعنی چه؟
 زبان نشانه گذاری است که برای تولید ساختار صفحات وب در کنار CSS استفاده می شود و تدوین قالب و طراحی صفحه‌های وب به کار می‌برند.

CSS.13 یعنی چه؟
سی‌اس‌اس روشی برای نمایش چیدمان و جلوه‌های تصویری (مانند نوع قلم، رنگ و اندازه‌ها) بر صفحه‌های وب است که در کنار اچ‌تی‌ام‌ال برای ساخت صفحات وب استفاده می شود

14. php چیست؟
 یک زبان برنامه نویسی برای توسعه وبسایتهای داینامیک و نرم افزارهای تحت وب می باشد که بیشتر بر بستر لینوکس استفاده  می گردد.

15. ASP چیست؟
 یک زبان برنامه نویسی برای توسعه وبسایتهای داینامیک و نرم افزارهای تحت وب می باشد که توسط مایکروسافت ارائه شده و بیشتر بر بستر ویندوز استفاده می گردد

16. .NET یا دات نت یعنی چه؟
یک فناوری نرم‌افزاری است که بر روی تمامی ویرایش‌های سیستم‌عامل ویندوز مایکروسافت قابل اجراست و در سیستم‌عامل‌های دیگر از جمله لینوکس و مکینتاش نیز وارد شده است. این فریم‌ورک شامل مجموعه‌ای از زبانهای برنامه نویسی است که سی شارپ و ویژوال بیسیک مهمترین آنها می‌باشند.

17. تکنیک Ajax یعنی چه؟
 مجموعه‌ای از استانداردها و فناوری‌های وب است که به کمک آنها می‌توان برنامه‌هایی مبتنی بر وب تولید کرد که به آسانی با کاربران تعامل داشته باشند. با استفاده از این فناوریها و با کمک
انتقال تکه‌های کوچک داده و اطلاعات از رایانه سرور صفحات وب از حالت منفعل خارج می‌شوند و واکنشهایی مناسب با رویدادها انجام می‌دهند.

18. JQuery چیست؟
 جی‌کوئری یک کتابخانه رایج جاوااسکریپت می‌باشد که برای ساده کردن نوشتن اسکریپ‌های سمت کاربر طراحی شده است و معمولا برای تعاملی تر کردن آنها به کار می رود.

19. زبان برنامه نویسی C# / C++ چیست؟ یک زبان متداول برنامه نویسی شیء گرا از نوع زبان های سطح بالا و هم سطح پایین است که یکی از متداول ترین زبان های برنامه نویسی تجاری نیز می باشد.

بالا

تنظیمات قالب

نوع سر صفحه:
رنگ چار چوب:
رنگ های پیشنهادی:
چارچوب:
نگارش و گسترش: آریان وب